U toku je prijavljivanje roditelja za novi ciklus radionica kojeg okviru programa Roditeljstvo za cjeloživotno zdravlje (Parenting for Lifelong Health PLH) sprovodi Dom zdravlja Berane.

Program sačinjen od 12 dvoipočasovnih radionica, namijenjenih roditeljima djece uzrasta od dvije do devet godina, u prostorijama Centra za prevenciju beranskog Doma zdravlja sprovode psihološkinja mr Ana Golubović Popović i visoka medicinska sestra Tatjana Bulatović.

„Cilj programa je da se utiče na smanjenje rizika od lošeg postupanja prema djeci i da se unaprijedi ponašanje djece, na način što će se pomoći roditeljima, njegovateljima i starateljima da razviju vještine koje su im neophodne za uspostavljanje pozitivnog odnosa sa djecom. Polaznici programa će biti u prilici da kroz grupni rad unaprijede svoje roditeljsko znanje i vještine, unaprijede svoju praksu roditeljstva, uspostave bolji roditeljski nadzor nad djecom i smanje nedosljedno i strogo disciplinovanje djece“, kazala je psihološkinja Ana Golubović Popović, naglašavajući da je program prevashodno namijenjen unaprijeđenju ponašanja i dobrobiti djece i njihovom većem angažovanju u školi i učenju u ranom djetinjstvu.

Skola roditeljstva

Program se realizuje u saradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom, UNICEF-om i pet renomiranih svjetskih univerziteta: Oksford, Reding i Bangor iz Velike Britanije i Stelenboš i Kejptaun  iz Južnoafričke Republike.

Roditelji koji su zainteresovani da poboljšaju svoje roditeljske kompetencije mogu se za radionice o pozitivnom roditeljstvu prijaviti putem telefona: 069 44 77 41.