Jedinica za sanitetski prevoz Dom zdravlja Berane u okviru donacije Narodne republike Kine dobila je reanimobil – ambulantno vozilo marke FOTON, čija je vrijednost sa medicinskom opremom nešto iznad 51.000 eura.

Foton primopredaja 540

Na svečanosti upriličenoj ispred prostorija Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore ključeve vozila predstavnicima ustanova uručili su Milutin Simović, potpredsjednik Vlade Crne Gore, Cui Dživei, ambasador NR Kine u Crnoj Gori i Sead Čirgić, direktor Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.

Foton unutrasnjost

Donirano ambulantno vozilo opremljeno je kompletnom medicinskom opremom za reanimaciju i bezbjedan sanitetski transport pacijenata. Pored defibrilatora, EKG aparata i seta za kiseoničku terapiju, vozilo je opremljeno i aspiratorom, UV lampom i drugom medicinskom opremom za rad na terenu.

Narodna Republika Kina donirala je zdravstvenim ustanovama na Sjeveru Crne Gore 12 ambulantnih vozila ovog tipa ukupne vrijednosti 615.000 eura.