U okviru obilaska opština na sjeveroistoku Crne Gore, dr Kenan Hrapović, ministar zdravlja u Vladi Crne Gore, boravio je danas u radnoj posjeti Beranama.

Nakon sastanka sa Dragoslavom Šćekićem, predsjednikom opštine Berane, ministar Hrapović sa svojim saradnicima održao je i radne sastanke sa menadžmentom i zaposlenima u Opštoj bolnici Berane i JZU Dom zdravlja „Dr Nika Labović“ Berane.

IMG 4158

Tokom sastanka u nedavno rekonstruisanim prostorijama Doma zdravlja, kojem su osim menadžmenta, prisustvovali i izabrani doktori za odrasle, djecu i žene, kao i predstavnici Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore, dr Zuhra Hadrović, direktorka Doma zdravlja upoznala je prisutne sa rezultatima realizovanih projekata na jačanju kadrovskih i tehničkih kapaciteta ustanove u cilju unaprjeđenja kvaliteta zdravstvene zaštite, kao i potrebama i planovima za naredni period.

IMG 4160

Koordinatorka izabranih doktora za odrasle dr Julijana Zečević i koordinatorka izabranih doktora za djecu prim.dr Marija Joksimović ocijenili su da je projekat centralnog zakazivanja specijalističkih pregleda zaživio i da su vidljivi njegovi pozitivni rezultati, te da je za pojedine subspecijalnosti potrebno obezbijediti dodatne termine.

Zdravstveni medijator, Nermin Luković, informisao je prisutne o problemima u ostvarivanju zdravstevne zaštite populacije Roma i Egipćana i potencirao problem neposjedovanja ličnih dokumenata i nemogućnosti pribavljanja potvrde o odjavi sa zdravstvenog osiguranja raseljenih lica sa Kosova, koja je potrebna za ostvarivanje prava kod Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.

IMG 4170

Glavni tehničar Doma zdravlja, mr Ranko Raketić, upoznao je prisutne sa podacima o broju medicinskih sestara i tehničara koji su stekli zvanje visoke medicinske sestre i specijaliste zdravstvene njege i izrazio očekivanje da će zdravstvene ustanove prilikom izrade pravilnika o sistematizaciji radnih mjesta, kao i Ministarstvo zdravlja prilikom davanja saglasnosti na iste, imatu u vidu napor koji su oni uložili u svoje školovanje i visok stepen znanja koji su usvojili i sa kojim raspolažu.

IMG 4164

U svom obraćanju prisutnima ministar Hrapović izrazio je zadovoljstvo sa postignutim rezultatima u obezbjeđenju prostornih i tehničkih kapaciteta koji su u funkciji pružanja primarne zdravstvene zaštite u Beranama i naglasio da će i u narednoj godini nakon realizacije projekta postizanja energetske efikasnosti glavnog objekta Doma zdravlja, uslovi boravka pacijenata i uslovi za rad zaposlenih biti još bolji. Potencirao je potrebu jačanja kadrovskih kapaciteta kroz dodjelu specijalizacija ljekarima i izrazio punu podršku nastavku rada Visoke medicinske škole u Beranama. Zahvalio se izabranim doktorima za date prijedloge i sugestije i pozvao ih da i ubuduće rade na punoj implementaciji projekta centralnog zakazivanja specijalističkih pregleda i zakazivanja pregleda kod izabranih doktora putem internet portala.

IMG 4162

Sastanku u Domu zdravlja, pored ministra Hrapovića prisustvovali su i njegovi najbliži saradnici: Milovan Vujović, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, Milica Škiljević, generalna direktorka Direktorata za za ekonomiku i projekte u zdravstvu, Mira Radović, Jelena Pelević i Jelena Rabrenović, kao i Nataša Radojičić iz Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.