U susret 1. oktobru - Međunarodnom danu starijih osoba, medicinske sestre Centra za prevenciju Doma zdravlja Berane, u petak 29.09.2017.godine, u prostorijama Udruženja penzionera "Berane", zainteresovanim članovima te organizacije, mjerili su nivo šećera u krvi i krvni pritisak, pružali zdravstvene savjete i dijelili zdravstveno edukativni materijal.

IMG 6278

U Crnoj Gori, kao i u ostalim evropskim zemljama, broj starijih osoba iz godine u godinu se povećava. Procjena MONSTAT-a je da će do 2050. godine četvrtina građana Crne Gore biti u toj grupi.

IMG 6277

Zbog kompleksnih promjena u starosti i osjetljivosti starije populacije, kao i potrebe unaprijeđenja njihovog kvaliteta života, svuda u svijetu se 1. oktobar obilježava kao Međunarodni dan starijih osoba.

IMG 6280

Pridružujući se aktivnostima povodom Dana starijih, Dom zdravlja Berane želi svojim sugrađanima skrenuti pažnju na probleme sa kojima se suočavaju stare osobe i sve veću potrebu unaprijeđenja nivoa kvaliteta njihovog života.

IMG 6284

IMG 6282