U okviru projekta CARES kojeg Dom zdravlja sprovodi u saradnji sa FORS Montenegro izrađena je brošura o prevenciji karcinoma dojke i karcinoma grlića materice.

Brošura sadrži informacije o karcinomima dojke i grlića materice, mogućim uzrocima, faktorima rizika, navikama koje možete usvojiti kako biste smanjili šanse za pojavu ovih oboljenja, načinima za rano otkrivanje, simptomima, kao i kontakt informacije zdravstvenih institucija u Crnoj Gori radi zakazivanja preventivnih i drugih pregleda. Brošuru možete preuzeti ovdje.

Projekat CARES - Cross-border Actions in the Reproductive Health Sector (Prekogranične aktivnosti u sektoru reproduktivnog zdravlja) ima za cilj unapređenje kvaliteta usluga u sektoru reproduktivnog zdravlja i informisanje stanovništva o značaju preventivnog djelovanja u očuvanju reproduktivnog zdravlja.