Deset roditelja učesnika novog ciklusa programa “Brižne porodice - za malu djecu”, dobilo je danas sertifikate o uspješno završenom programu kojeg Dom zdravlja Berane realizuje u saradnji sa UNICEF-om.

Na prigodnoj svečanosti, u prisustvu Marice Janković, direktorke Doma zdravlja Berane, sertifikate su učesnicima programa uručile fasilitatorke Ana Golubović Popović, klinička psihološkinja i sistemska porodična psihoterapeutkinja i Tatjana Bulatović, visoka medicinska sestra.

Prema riječima fasilitatorke Ane Golubović Popović, program “Brižne porodice - za malu djecu” doprinosi poboljšanju odnosa između roditelja i djece, unapređenju socio-emocionalnog razvoja djeteta i smanjenju problema mentalnog zdravlja u porodici. Dodatno, kroz razgovor s drugim roditeljima i razmjenu iskustava u grupi, roditelji učesnici programa mogu lakše i brže doći do djelotvornih rješenja za izazove s kojima se suočavaju u podizanju djece.

Brizne porodice 1

Roditelji – učesnici programa za razvoj roditeljskih vještina, prilikom uručivanja sertifikata u razgovoru sa direktorkom Janković iskazali su zadovoljstvo što su  učestvovali u ovakvom tipu edukacije i istakli da je program bio podjednako od  koristi kako za njih same tako i za njihovu djecu.

Program “Brižne porodice” sprovodi se u Crnoj Gori i još pet zemalja širom svijeta i dio je paketa programa roditeljstva „Roditeljstvo za cjeloživotno zdravlje”, koji su razvijeni  i testirani u saradnji između Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), univerziteta Stelenboš i Kejptaun u Južnoj Africi, univerziteta Oksford i Bangor u Velikoj Britaniji i UNICEF-a.