Danas je u glavnoj beranskoj ulici održan „Karavan zdravlja i vakcinacije“ kojeg je realizovala kancelarija Svjetske zdravstvene organizacije u Crnoj Gori, uz podršku Vlade SAD-a i u saradnji sa Ministarstvom zdravlja Crne Gore, Institutom za javno zdravlje Crne Gore i ZU Dom zdravlja „Dr Nika Labović“ Berane.

„Karavan zdravlja i vakcinacije“  bila je izuzetna prilika da građani porazgovaraju sa kompetentnim zdravstvenim radnicima i dobiju više informacija o svim važnim pitanjima i benefitima imunizacije (protiv COVID-19, MMR i HPV vakcinama).

Karavan zdravlja i vakcinacije 3

Građanima koji su izrazili želju, omogućena je vakcinacija na licu mjesta u autobusu koji je prilagođen za bezbjedno administriranje vakcina, a veliku pažnju građana privukla je mogućnost da izmjere krvni pritisak i šećer u krvi.

Prisutnima na manifestaciji  obratile su se Mina Brajović, šefica kancelarije Svjetske zdravstvene organizacije u Crnoj Gori, Marica Janković, direktorica Doma zdravlja Berane i Olja Deletić, predstavnica Opštine Berane.

Karavan zdravlja i vakcinacije 1

Direktorica Doma zdravlja Berane, Marica Janković,  izrazila je veliko zadovoljstvo što je „Karavan zdravlja i vakcinacije“ posjetio i Berane i zahvalila se kancelariji Svjetske zdravstvene organizacije u Crnoj Gori i Ministarstvu zdravlja Crne Gore na organizovanju ovakvog izuzetnog događaja. Pozvala je i sve svoje sugrađane da se vakcinišu i naglasila da zaposleni  Doma zdravlja u Beranama svakodnevno stoje građanima na raspolaganju za sve neophodne informacije i usluge imunizacije svim vrstama vakcina.