sabor-ljekara-banner-bigU organizaciji Društva ljekara Crne Gore - Podružnice Berane 14. i 15. septembra 2012. godine u Domu zdravlja Berane održaće se 33. Sabor ljekara sjeverne Crne Gore i jugozapadne Srbije.

Svrha Sabora je da unaprijedi znanja ljekara iz raznih oblasti medicine, da poboljša dijagnostiku i ishod liječenja savremenim metodama, olakša usvajanje novih vještina i promoviše napredak u stručnoj edukaciji.

Teme ovogodišnjeg Sabora su:

1. Zdravstvena zaštita majke i djeteta,
  2. Dijagnostika i terapija –aktuelnosti iz prakse,
  3. Slobodne teme.

Naučni odbor je u Program Sabora, uvrstio 25 predavanja eminentnih predavača sa fakulteta u Podgorici, Beogradu, Skoplju i Kosovskoj Mitrovici, 10 predavanja farmaceutskih kuća, 101 usmenu prezentaciju radova i 102 poster prezentacije radova.

Predavanja predavača po pozivu biće održana u Amfiteatru Doma zdravlja, a usmene prezentacije radova i poster prezentacije radova održaće se u malim salama Savjetovališta Doma zdravlja.

Naučni odbor je za predavače i autore radova pripremio Uputstva za prezentaciju radova.

Predavači i autori čiji su radovi planirani za usmene prezentacije treba da najkasnije do 12.09.2012.godine isključivo kroz elektronsku formu Prezentacije radova putem sajta dostave fajl sa Power Point prezentacijom svog rada.

Organizacioni odbor se potrudio da se tokom oba dana Sabora, u holu Amfiteatra, putem izložbenih štandova, učesnicima predstavi 14 farmaceutskih kompanija.

U okviru Sabora u Biblioteci Opšte bolnice Berane biće održan okrugli sto na temu “Sabor ljekara juče, danas, sjutra” tokom kojeg će učesnici biti u prilici rezimiraju iskustva o dosadašnjim saborima i razmijene ideje o ciljevima i načinima organizacije budućih skupova.

Za učesnike Sabora predviđena je uplata kotizacije. Uputstva za uplatu kotizacije.