Nakon što su krajem prošle godine završeni radovi na rekonstrukciji mašinskih instalacija na sistemu grijanja u Zdravstvenoj stanici Petnjica, ovih dana izvode se radovi na zamjeni kompletne spoljne bravarije, izolacija fasadnih zidova postavljanjem „demit“ fasade i postavljanje termo izolacije na krovu, nakon čega će u tom objektu koji funkcioniše u okviru Doma zdravlja Berane i čija je ukupna korisna površina 550 metara kvadratnih, značajno biti unaprijeđena energetska efikasnost i uslovi za boravak korisnika usluga i rad medicinskog osoblja.

Fasada

Radove ukupne vrijednosti 50.262 eura izvode renomirane kompanije I.G.P. Fidija d.o.o. Podgorica i Bombeton d.o.o. Cetinje, pod nadzorom kompanije Nik Com, d.o.o. iz Nikšića, a očekuje se da radovi budu završeni u toku narednih petnaestak dana, što je značajno prije predviđenog roka.

Skele

Radovi na objektu Zdravstvene stanice Petnjica realizuju se u okviru projekta „Energetska efikasnost u Crnoj Gori - dodatno finansiranje (MEEP AF)" koji se finansira sredstvima Međunarodne banke za rekonstrukciju i razvoj, koja je Vladi Crne Gore odobrila zajam u iznosu od 5 miliona eura za finansiranje projekta koji za cilj imaju povećanje energetskih karakteristika zdravstvenih objekata kroz mjere koje se prije svega odnose na: zamjenu fasadne stolarije, postavljanje toplotne izolacije na omotaču zgrade, poboljšanje unutrašnjeg osvjetljenja, modernizaciju ili potpunu zamjenu kotlarnica uz modernizaciju cjelokupnog sistema grijanja i hlađenja i modernizaciju sistema za pripremu sanitarne tople vode.

Prozor

Nosilac projekta je Direktorat za energetsku efikasnosti Ministarstva ekonomije, koji odgovoran je za koordinaciju projekta i obezbjeđivanje podrške Ministarstvu zdravlja i zdravstvenim ustanovama u implementaciji projekta.