Vakcinacijom zdravstvenih radnika koji rade sa pacijentima oboljelim od COVID-19, počela je vakcinacija protiv korona virusa u Domu zdravlja Berane.

Nakon vakcinacije zdravstvenih radnika, u skladu sa Nacionalnim smjernicama, otpočeće i vakcinacija građana po prioritetnim grupama i to najprije osoba starijih od 80 godina, zatim osoba starosti od 75 do 79 godina, nakon čega će vakcinu moći primiti osoba starosti od 70 do 74 godine.

Apotekarska ustanova Montefarm u prvoj isporuci Domu zdravlja Berane isporučila je 30 doza vakcina “Sputnik V” ruskog proizvođača. Isporuka vakcina se nastavlja i narednih dana, tako da će svi koji budu iskazali želju da se vakcinišu imati priliku da to i učine.

Građani se za vakcinaciju mogu prijaviti putem internet platforme  www.covidodgovor.me  gdje se u dijelu Imunizacija, popunjavanjem upitnika iskazuje interesovanje za primanje vakcine protiv COVID-19.

Da bi iskazali zainteresovanost i vakcinisali se, nije potrebno biti osiguranik Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore. Svi državljani Crne Gore su po automatizmu kandidati da prime vakcinu.

Zakazivanje vakcinacije protiv COVID-19  vršiće se i telefonskim pozivom putem posebno organizovanog centra za pozive u okviru Doma zdravlja.