U želji da iskažu solidarnosti i pomoć tokom pandemije COVID-19, Bošnjačko vijeće u Crnog Gori, za potrebe Zdravstvene staninice Petnjica, doniralo je Domu zdravlja Berane koncentrator kiseonika sa pratećom opremom.

U ime donatora, vrijedan medicinski aparat, uručili su: Ejup Nurković, predsjednik Vijeća, Almir Avdić, član Vijeća i predsjednik Skupštine Opštine Rožaje i Mirza Luboder, PR Vijeća.

Koncentrator kiseonika

Uručenju donacije prisustvovali su Samir Agović i Muslija Kalić, predsjednik i potpredsjednik Opštine Petnjica, sa svojim saradnicima.

Urucenje zahvalnice

U ime korisnika usluga i zaposlenih, uručujući zahvalnicu, donatorima se zahvalila dr Jasmina Garčević, izabrana doktorka za odrasle u Zdravstvenoj stanici Petnjica, kazavši da je riječ o savremenom medicinskom aparatu koji će značajno olakšati primjenu terapije kiseonikom pacijentima sa respiratornim problemima, kojih je zbog pandemije COVID-19 nažalost veliki broj.