Vodeći računa o sprovođenju mjera Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti, juče je ispred Zdravstvene stanice Petnjica upriličena primopredaja sanitetskog vozila koje je Domu zdravlja Berane za potrebe prvenstveno stanovništva opštine Petnjice donirala fondacija “Čovjek ne umire – Ćamil Ramdedović”.

Primopredaji su osim predstavnika Fondacije i dr Zuhre Hadrović, direktorice Doma zdravlja, prisustvovali i Samir Agović, predsjednik Opštine Petnjica, kao i nekadašnji i sadašnji zaposleni u Zdravstvenoj stanici.

3

Uručujući zahvalnicu, kao simbolično podsjećanje na događaj, dr Zuhra Hadrović je izrazila zahvalnost članovima porodice Ćamila Ramdedovića za donaciju sanitetskog vozila i istakla da je “Sanitesko vozilo ukupne vrijednosti 10.000 eura namijenjeno za transport i potrebe stanovnika Opštine Petnjica", da je to "samo jedna u nizu plemenitih donacija koje je, porodica, uvaženog i bivšeg zaposlenog u Domu zdravlja Berane donirala". Hadrović je izrazila nadu da će se prisutni povodom sličnih donacija vrlo brzo ponovo okupiti i da je ovaj događaj tek početak saradnje.

5

U ime građana Petnjice prisutnima se obratio Samir Agović, predsjednik Opštine, koji je kazao da je Fondacija nedavno donirala i vozilo za prevoz učenika i da su "Na taj način pokazali još jednom, da žele da pomognu Petnjici" istakao je da su Ramdedovići kao porodica poznati kao humani i plemeniti i da žele da pomažu razvoj svog kraja i dodao: "Kao predsjednik Opštine, dužan sam da izrazim zahvalnost za sve što su učinili, posebno da naglasim podršku direktorke Hadrović, koja je sa svojim timom danas ovdje, koja je učinila sve, kako bi konačno ovo specijalizovano auto bilo u Petnjici. Vjerujem da je ovo znak da će se u Petnjici ubrzo otvoriti i jedinica Zavoda za hitnu medicinsku pomoć. Vlada Crne Gore je to najavila”. Predsjednik Agović je iskoristio priliku da se zahvali ljekarima i osoblju Zdravstvene stanice Petnjica, koji daju svoj maksimum u zaštiti stanovništva u vrijeme epidemije COVID-19.

2

U ime Fondacije “Čovjek ne umire - Ćamil Ramdedović”, primopredaji vozila prisustvovali su Besim Sijarić, koordinator Fondacije i njeni članovi Džemal, Samel i Amela Ramdedović.

Iz Fondacije su saopštili da im je želja da donirano vozilo bude u funkciji i na usluzi prvenstveno građanima Petnjice, kako bi ih u zavisnosti od procjene medicinskog osoblja, dopremilo do većih zdravstvenih ustanova u Crnoj Gori, a posebno sada u teškim trenucima epidemije COVID-19. Zahvalili su se Vladi Crne Gore, na čelu sa premijerom Duškom Markovićem, koji je po njihovim riječima lično podržao akciju Fondacije i izrazili nadu da je ovo samo uvertira za ono što slijedi, a to je otvaranje službe Hitne medicinske pomoći u Petnjici. Zahvalili su se takođe direktorki Zuhri Hadrović i Domu zdravlja Berane, kao i Samiru Agoviću, predsjedniku Opštine Petnjica, na dosadašnjem i budućem angažmanu.

4

Predstavnici Fondacije iskazali su i spremnost da pomognu i mnogo više u obezbjeđivanju uslova da se što adekvatnije pruža medicinska pomoć na području Petnjice, kako bi se nastavio humanitarni rad pokojnog Ćamila Ramdedovića, koji je četrdeset godina pružao zdravstvene usluge stanovnicima tog kraja.