Nakon vakcinacije zdravstvenih radnika, u skladu sa smjernicama Instituta za javno zdravlje Crne Gore, u Zdravstvenoj stanici Petnjica u toku je vakcinacija građana po prioritetnim grupama.

Trenutno se sprovodi imunizacija osoba starijih od 70 godina i to vakcinom kineskog proizvođa Sinopharm.

Za vakcinaciju protiv COVID-19 građani se mogu prijaviti telefonskim pozivom na besplatni broj 1717 putem posebno organizovanog centra za pozive, nakon čega će ih operateri centra informisati o zakazanom terminu za vakcinaciju.

Građani svih starosnih kategorija za vakcinaciju se mogu prijaviti i putem internet platforme www.covidodgovor.me  gdje se u dijelu Imunizacija, popunjavanjem upitnika iskazuje interesovanje za primanje vakcine protiv COVID-19.

Da bi iskazali zainteresovanost i vakcinisali se, nije potrebno biti osiguranik Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore. Svi državljani Crne Gore su po automatizmu kandidati da prime vakcinu.