U Domu zdravlja Berane u toku je je vakcinacija protiv COVID-19 lica starijih od 70 godina.

Od subote 03.04.2021.godine počinje vakcinacija sledećih kategorija lica:

• osobe starije od 60 godina;
  • osobe starije od 18 godina sa komorbiditetima, odnosno hroničnim bolestima;
  • zaposleni u privatnim i javnim zdravstvenim ustanovama;
  • pripadnici vitalnih službi na državnom i lokalnom nivou i vaspitno-obrazovnim ustanovama.

Za vakcinaciju protiv COVID-19 građani se mogu prijaviti telefonskim pozivom na besplatni broj 1717 putem posebno organizovanog centra za pozive, nakon čega će ih operateri centra informisati o zakazanom terminu za vakcinaciju.

Građani svih starosnih kategorija za vakcinaciju mogu se prijaviti i putem internet platforme www.covidodgovor.me gdje se u dijelu Imunizacija, popunjavanjem upitnika iskazuje interesovanje za primanje vakcine protiv COVID-19.

Da bi iskazali zainteresovanost i vakcinisali se, nije potrebno biti osiguranik Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore. Svi državljani Crne Gore su po automatizmu kandidati da prime vakcinu.