Kroz projekat humanitarne pomoći sa ciljem jačanja kapaciteta za pružanje odgovora na pandemiju COVID-19, a kao rezultat saradnje Ministarstva zdravlja Crne Gore, Sjedinjenih američkih država, Savezne republike Njemačke i Svjetske zdravstvene organizacije, Dom zdravlja Berane dobio je još jednu vrijednu donaciju u vidu materijala za PCR testiranje.

dr Zecevic i dr Weber u Mikrobioloskoj laboratoriji

Donaciju vrijednu oko 35.000 eura direktorki Doma zdravlja Berane, dr Julijani Zečević, u prisustvu Velja Čađenovića, državnog sekretara u Ministarstvu zdravlja Crne Gore, uručio je dr Robert Weber, ambasador Njemačke u Crnoj Gori.

Uručenju donacije prisustvovale su i dr Sabrina Waiss, Andele Conradie, virusolog i Kathrin Baumann, tehnička asistentkinja, ekspertkinje Nacionalnog instituta za javno zdravlje „Robert Koch“ iz Njemačke, koje će narednih dana boraviti u Beranama u pružiti stručnu pomoć osoblju Mikrobiološke laboratorije u tipizaciji i sekvencioniranju uzoraka za PCR analize.

Dr Nedic i dr Weber

Izražavajući zahvalnost njemačkom ambasadoru i narodu Njemačke na dosadašnjoj saradnji i pomoći, dr Zečević je ambasadoru Weberu kao znak pažnje uručila zahvalnicu za doprinos unaprijeđenju zdravstvene zaštite.

Urucenje zahvalnice ambasadoru Njemacke

Mikrobiološka laboratorija Doma zdravlja Berane ima regionalnin karakter i pruža usluge iz oblasti bakteriologije, virusologije, parazitologije, mikologije i serologije građanima opština sjeveroistočne Crne Gore: Berana, Andrijevice, Plava, Gusinja, Rožaja i Petnjice i nedavno je kroz isti program pomoći od Ambasade SAD dobila najsavremeniju opremu za PCR analize.