Prigodnom svečanošću i uručenjem priznanja za izuzetan doprinos razvoju zdravstvene zaštite, Marici Radunović, medicinskoj sestri, koja već 46 godina radi u službi medicine rada Doma zdravlja Berane, obilježen je 12. maj - Međunarodni dan sestrinstva.

Dan sestrinstva 1

Ovogodišne priznanje dobitnici u ime Zdravstvene ustanove Dom zdravlja "Dr Nika Labović" Berane uručila je glavna sestra Mira Marsenić, dok se u ime kolega prisutnima  obratio Ranko Raketić - magistar zdravstvene njege i terapije.

Dan sestrinstva 5

Inače, Svjetski dan sestrinstva obilježava se tradicionalno od 1974. godine. Kao datum, 12. Maj je izabran u znak podsjećanja na dan kada je rođena Florens Najtingejl, medicinska sestra koja se smatra osnivačem moderne medicinske prakse.

Dan sestrinstva 2

Dan sestrinstva 7