Juče je u Domu zdravlja Berane održan radni sastanak na temu sprovođenja Nacionalne strategije socijalne inkluzije Roma i Egipćana u periodu od 2021 do 2025. godine.

Sastanku su, u ime Ministarstva za ljudska i manjinska prava u Vladi Crne Gore, prisustvovali Sokolj Beganaj, načelnik Odjeljenja za inkluziju Roma i Egipćana i ujedno i nacionalni kordinator za praćenje sprovođenja strategije socijalne inkluzije i Marija Ivanova, referentkinja za unapredjenje prava Roma i Egipćana, dok su u ime domaćina, ZU Dom zdravlja „Dr Nika Labović“ Berane, sastanku prisustvovali direktorka Marica Janković, dr Suzana Savović, koordinatorka za vakcinaciju izabranih doktora za djecu, Sultan Beća, saradnik za socijalnu inkluziju Roma i Egipćana u oblasti zdravstva i Nemanja Orović, PR menadžer ustanove.

Inkluzija Roma i Egipćana -sastanak

Tokom sastanka, prisutni su izrazili zadovoljstvo realizovanim aktivnostima u vezi vakcinacije i pružanja ostalih usluga primarne zdravstvene zaštite pripradnicima romske i egipćanske zajednice, uz nadu da će saradnja nastaviti i u ostalim segmentima.