Juče je u Savjetovalištu za mlade ZU Dom zdravlja „Dr Nika Labović" Berane održan stručni sastanak na temu “Unapređenje međuinstitucionalne saradnje u cilju očuvanja zdravlja učenika".

Sastanku su prisustvovali predstavnici Srednje stručne škole „Vukadin Vukadinović“, Srednje stručne škole Berane, OŠ „Vukajlo Kukalj“ Šekular, OŠ „Lubnice“ i OŠ „Vladislav Rajko Korać“ Štitari.

Organizovanje stručnog sastanka imalo je za cilj unapređenje i poboljšanje sprovođenja Preventivnih programa Savjetovališta za mlade, sa akcentom na sprovođenje Programa odvikavanja od duvanskih proizvoda.

Strucni sastanak o zdravlju ucenika

Tokom sastanka je saopšteno da su preventivni programi koje realizuje Savjetovalište za mlade koncipirani tako da spriječe najdramatičnija obilježja rizičnog ponašanja mladih, koja ugrožavaju zdravlje, kao što su pušenje, zloupotreba alkohola i drugih psihoaktivnih supstanci (PAS), zajedno sa rizičnim seksualnim ponašanjem, kao i zavisnost od interneta i kocke., kao i da sprovedena istraživanja u Crnoj Gori koja ukazuju na osnovne uzroke umiranja i oboljevanja mladih u Crnoj Gori, jasno opravdavaju potrebu definisanja i unapređenja preventivnih programa Savjetovališta za mlade kao i međuinstitucionalnu saradnju obrazovnih ustanova sa zdravstvenim sistemom.