Mircera1U organizaciji kompanije Hoffmann - La Roche u amfiteatru Doma zdravlja Berane održan je sastanak povodom lansiranja lijeka MIRCERA (prvog kontinuiranog aktivatora eritropetinskih receptora) u Crnoj Gori, koji je uvršten na pozitivnu „A“ listu Ijekova Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.

Na temu sastanka „Nova era u liječenju anemije uzrokovane hroničnom bubreznom bolešću" govorili su dr Fahrudin Hadrović, spec. internista - nefrolog u Opštoj bolnici Berane, dr mr.sci. Cena Kajević, spec. internista u Domu zdravlja Rožaje i dr Miloš Ičević, stručni saradnik za virusologiju, anemije i transplantaciju u kompaniji Hoffmann - La Roche.

Mircera2Prisutni na sastanku, kojih je bilo više od 60, uglavnom doktora i medicinskih sestara i tehničara iz zdravstvenih ustanova sa sjevera Crne Gore, imali su priliku da saznaju nešto više o najnovijim zvaničnim smjernicama (ERBP, KDOQI i NICE) za utvrđivanje, tretman, evaluaciju i doziranje, kao i pozicioniranje novog lijeka u antianemijskoj terapiji sa posebanim osvrtom na screening na hroničnu bubrežnu bolest, naročito među populacijom u riziku za ovo oboljenje.

Sastanak je bodovan od strane Ljekarske komore Crne Gore.

Mircera3

Hoffmann La Roche je švajcarska farmaceutska kompanija, sa sjedištem u Bazelu, dokazana u oblastima proizvodnje originalnih ljekova, ali i dijagnostike, te prepoznata kao tehnološka kompanija i lider u inovacijama. Portfolio kompanije sadrži ljekove iz oblasti onkologije, virusologije, transplantologije, anemija, inflamacije, metabolizma i CNS-a.

Mircera4