Nastavak saradnje sa CaritasomPredstavnici Fondation Caritas Luxembourg i firme Inel Medica iz Podgorice posjetili su juče Dom zdravlja Berane i uručili vrijednu medicinsku opremu čija je nabavka predviđena nastavkom projekta „Podrška sistemu zdravstva na sjeveroistoku Crne Gore".

U okviru projekta izabrani doktori Doma zdravlja Berane dobili su deset pulsnih oksimetara i set za terapiju kiseonikom, dok je Centar za reproduktivno zdravlje dobio lutku –model novorođenčeta za obuku medicinskih sestara i trudnica.

Nastavak saradnje sa Caritasom 2

Tokom prethodne sedmice u sklopu istog projekta firma „Jovanović“ iz Podgorice iporučila je Centru za djecu sa posebnim potrebama invalidska kolica za djecu i didaktički i drugi materijal koji u radu sa djecom koriste logoped i pedijatar.

Nabavku opreme finansiraju Fondation Caritas Luxembourg u iznosu od 70% i Dom zdravlja Berane u iznosu od 30% ukupne vrijednosti.